Rozhovor s bývalým profesionálním volejbalistou. Jaké byly začátky?

Jaké jsou začátky volejbalové kariéry budoucích profesionálů? Pozvali jsme si na rozhovor jednoho bývalého hráče, který hrál za několik českých i zahraničních klubů. Kariéru ukončil kvůli zranění a následným neshodám s trenérem. Proto budeme respektovat jeho rozhodnutí a nezveřejníme jeho jméno.

Jaké byly vaše začátky s volejbalem?

Rozhovor s byvalym profesionalnim volejbalistou. Jake byly zacatky 2 - Rozhovor s bývalým profesionálním volejbalistou. Jaké byly začátky?

Ke sportování mne přivedl táta. Nezačínal jsem přímo s volejbalem, ale nejprve mne vodil do fotbalové přípravky a na atletiku. Tyto dva sporty mne ale příliš nebavily. Jelikož jsem vysoký a ne příliš svalnatý, měl jsem problém s dynamikou ve sprintech a fyzických soubojích ve fotbale. V atletice mne viděli spíše na výškaře, skok o tyči, ve kterých bych využil svou stavbu těla.

Obě atletické disciplíny jsem zkoušel, ale vůbec mne nebavily. Byl jsem spíše týmový hráč a tak jsem s tátou hledal nějaký jiný vhodný sport. Ukázalo se, že bych se hodil na bezkontaktní volejbal. Našli jsme s tátou menší klub v blízkém okresním městě.

Ukázalo se, že mám dobrou koordinaci těla a nemám úplně olšové ruce. I díky atletické přípravě jsem se místním trenérům líbil. Vyplnil jsem přihlášku a tímto začala má volejbalová kariéra.

Kdy jste začal brát volejbalovou kariéru opravdu vážně?

Rozhovor s byvalym profesionalnim volejbalistou. Jake byly zacatky 1 - Rozhovor s bývalým profesionálním volejbalistou. Jaké byly začátky?

Bylo to určitě kolem 16 let, kdy se to v týmu hodně protřídilo. Mnoho mých spoluhráčů získávalo v pubertě návyky, které se neslučovaly s aktivní sportovní kariérou. Bohužel již tak mladí zkoušeli různé alkoholické nápoje a tabákové výrobky. Část z nich také odvedly od sportu děvčata, která v této době potřebovala klučičí pozornost a kvůli tomu se jim přesouvala pozornost jinde. Mezi 15-18 rokem skočila polovina mých spoluhráčů.

Mne volejbal hodně bavil a kolem mých osmnáctin se začínaly ozývat extraligové týmy, které mne chtěly přetáhnout z mateřského okresního týmu. Dlouho jsem nad nabídkami přestupu přemýšlel. Nakonec jsem se rozhodl posunout svou kariéru na vyšší úroveň a přestoupit o ligu výše.

Tímto jsem začal brát volejbal opravdu vážně, jelikož mi za tréninky a účasti na zápasech začal chodit i plat. Sice malý, ale mladému člověku to stačilo.

Děkujeme za odpovědi. V dalším článku si rozebereme jaký byl váš přechod z juniorské ligy do české volejbalové extraligy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *