Rozhovor: Profesionální volejbal v Česku vs. v Polsku

V třetím díle rozhovoru s bývalým profesionálním hráčem volejbalu se dozvíme, jaký byl jeho přestup do zahraničí a jak by popsal jeho zkušenost s evropským volejbalem.

Jakým způsobem se zrodil váš přestup do zahraničí?

Rozhovor Profesionalni volejbal v Cesku vs. v Polsku 1 - Rozhovor: Profesionální volejbal v Česku vs. v Polsku

V 18 letech jsem se domluvil na spolupráci s jedním agentem, který ve mne viděl potenciál k růstu a snažil se mi domluvit zahraniční angažmá. Co si budeme povídat, některé blízké evropské ligy jsou na mnohem profesionálnějších úrovních nežli ta tuzemská.

Ozval se jeden polský klub. Ihned jsem se chytil této příležitosti, protože jsme ze severní Moravy, takže polsky něco málo umím a rozumím. Byl to klub ze severu Polska.

Jak se vám v tomto polském klubu líbilo?

Rozhovor Profesionalni volejbal v Cesku vs. v Polsku 2 - Rozhovor: Profesionální volejbal v Česku vs. v Polsku

Profesionální zázemí, skvělá moderní hala. Prostě vše co potřebujete, ale bylo mi dvacet. Potřeboval jsem více podnětů a bavit se. Po večerech jsem chodil za zábavou do místních klubů a kasin. Když jsme byli na delším výjezdu mimo město, měl jsem v oblibě online hry přes mobilní telefon. Hodně jsem hrál na Playamo casino bonus kod , kde najdete hodně her a nabízí zajímavé bonusy.

Prostě se asi dostavila opožděná puberta. Nicméně ve dvaceti letech jsem byl již rozumnější a kombinaci sportu a zábavy jsem i díky předchozímu tvrdému tréninku zvládal hravě.

Polská liga patří mezi nejlepší ligy světa. Dokážete popsat hlavní rozdíly oproti české lize?

Rozhovor Profesionalni volejbal v Cesku vs. v Polsku 3 - Rozhovor: Profesionální volejbal v Česku vs. v Polsku

Nechci příliš urážet české volejbalové prostředí a lidi. Potkal jsem spoustu dobrých lidí v českém volejbale a díky za vše. Polská liga je ale naprosto na jiné, lepší úrovni. už jen co se týče finančních prostředků. Plat, který mi nabídli v tomto polském týmu, bych rozhodně nedostal v žádném z českých.

Líbí se mi také fanoušci, kteří jsou zde senzační. Polští fanoušci jsou legendární nejen na fotbalových stadionech, ale i ve volejbalových halách. Je to něco nepopsatelného. Museli byste to zažít na vlastní kůži.

Děkujeme za celý rozhovor!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *