Proč získává profesionální volejbal v ČR na popularitě?

Proc ziskava profesionalni volejbal v CR na popularite - Proč získává profesionální volejbal v ČR na popularitě?

Profesionální volejbal získává v Česku čím dál větší popularitu. Proč tomu tak je? Podíváme se na klíčové aspekty a podhoubí českého volejbalu.

Obrovský posun v dynamice volejbalu

Historicky býval volejbal spíše rekreační sport, kde se natáhla na koupališti, nebo hřišti nějaká síť a velmi tvrdý balón se nějak odbíjel. Ale v posledních letech po profesionalizaci se z tohoto sportu stala komplexní hra nejen co se týče volejbalových dovedností a techniky, ale také atletických výkonů.

Neustále zvyšující se sako vyvinulo tlak jednak na výšku hráčů, ale také na jejich pohyb na hřišti a především výskok na smeči a na bloku. Tento atletický vývoj dokládají i perličky, když že blokař zablokuje smeč protihráče hlavou, protože je opravdu vysoko nad sítí.

Známý úryvek písničky “Here comes the BOOM” čím dál více provází halový volejbal. Hráči díky svým schopnostem dokáží svými tvrdými smečemi pořádně rozvibrovat palubovku. Div, že do ní neudělají díru. Po tomto nekompromisním zakončení výměny se přichází potvrzení od hlasatele: “Here comes the BOOM” a celá hala šílí.

Český volejbal (neboli odbíjená) má širokou amatérskou základnu. V každém větším městě najdete několik amatérských partiček, které hrají na různých úrovních. Od úplných amatérů, kde se zajímavé výměny konají jen zřídka kdy až po pohledný volejbal s různými základními signály.