Proč je volejbal druhý nejoblíbenější sport v ČR?

Volejbal je v Česku po fotbalu druhou nejoblíbenější aktivitou mezi amatéry. Proč je tak oblíbený mezi amatérskými sportovci?

Fotbal je jednička mezi mladými, volejbal mezi všemi

Proc je volejbal druhy nejoblibenejsi sport v CR 1 - Proč je volejbal druhý nejoblíbenější sport v ČR?

Fotbal je naprostá jednička, hraje ho nejvíce profesionálních i amatérských sportovců. V téměř každé české obci je malý fotbalový klub, který hraje za “pivo a párek” a každou neděli se jdou místní obyvatelé odreagovat a podívat se na místní borce, zda porazí sousední vesnici, nebo nikoliv.

Nicméně fotbal velmi dlouho hrát nemůžete. Tak do 40 let a pak pravděpodobně konec. Ano, můžete si jít lehce začutat s vrstevníky, ale léty přibývají zdravotní omezení a vy tak zjistíte, že se vás na fotbal schází čím dál méně. Proto hledáte alternativní sporty a jedním z nich je volejbal.

Historie amatérského volejbalu (odbíjené) je v Česku velmi bohatá. Díky tuzemským rekreačním pobytům se ukázal volejbal jako ideální trávení volného času na rovném plácku u vody. Proto téměř každý aktivnější český soudruh uměl základy odbíjené. Tento sport byl také podporován díky husté síti Sokolských a Orlích sdružení, které organizovaly profesionální i amatérské tréninky, soutěže a turnaje i na malých městech a obcích.

Volejbal si zahrajete v mixech ženy + muži

Proc je volejbal druhy nejoblibenejsi sport v CR 2 - Proč je volejbal druhý nejoblíbenější sport v ČR?

Do fotbalu zapojíte ženy často velmi obtížně. Fotbal je dynamický sport plný sprintů, běhání a fyzických soubojů. Kdežto volejbal můžou hrát na amatérské úrovni klidně i ženy společně s muži. Ano, existuje i úroveň amatérských volejbalových hráčů, kde si již ženy také spíše nezahrají, ale naprostá většina amatérských volejbalových týmů je složena z žen i mužů.

Volejbal je sport pro všechny věkové skupiny

Proc je volejbal druhy nejoblibenejsi sport v CR 3 - Proč je volejbal druhý nejoblíbenější sport v ČR?

Především v místních sokolovnách se potkávají při volejbalových kláních hráči různých věkových skupin od 15 let až klidně i po 80 let. Samozřejmě je potřeba to brát na vědomí a uzpůsobit rozložení týmů tak, aby starší hráč nebyl na bloku u mladého dvacetiletého atleta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *