3 nejlepší volejbalové ligy světa

Zajímá vás jaké jsou tři nejlepší volejbalové ligy světa? Sice mezi nimi nenajdete bohužel tu českou, ale některé ligy vás možná překvapí. Pojďme se na ně podívat.

1. Italská volejbalová liga

3 nejlepsi volejbalove ligy sveta 2 - 3 nejlepší volejbalové ligy světa

Tato liga je s přehledem jedna z nejlepších nejen v Evropě, ale také na celém světě. Nejznámější italské volejbalové týmy Lube Civitanova, Sir Safety Perugia, Diatec Trentino se pravidelně účastní bojů o nejvyšší příčky nejen v italské lize, ale také v evropských i světových ligách.

Mezi největší volejbalové hvězdy hrající za italské týmy patří: Wilfredo Leon, Jenia Grebennikov, Osmany Juantorena. jak vidíte, hrají zde nejen italské hvězdy, ale i ty celosvětové.

2. Ruská volejbalová liga

3 nejlepsi volejbalove ligy sveta 1 - 3 nejlepší volejbalové ligy světa

V Rusku najdeme jedny z nejúspěšnějších volejbalových týmů moderního volejbalu, mezi které patří například: Bielgorje Bielgorod, Zenit Kazaň, Lokomotiv Novosibirsk. tyto týmy nabízí hráčům naprosto profesionální podmínky, díky kterým se mohou soustředit čistě na tento krásný sport. Bohužel jsou zde podmínky nesrovnatelné s naši českou nejvyšší soutěží a tak mnoho mladých českých nadějí odchází do ruské ligy.

Mezi hlavní hvězdy ruské volejbalové ligy patří Earvin N’Gapeth, Maxim Mikhailov, Fedor Voronkov.

3. Brazilská Super Liga

3 nejlepsi volejbalove ligy sveta 3 - 3 nejlepší volejbalové ligy světa

Brazilský volejbal máme často s pojený s plážovým volejbalem pod širým nebem. I v beach volejalu se řadí brazilské dvojce mezi nejlepší na světě. Ale šestkový volejbal za jejich slávou příliš nezaostává. Díky týmům jako jsou Sada Cruzeiro, Funvic Taubate, SESI São Paulo , které pro své hráče vytváří nejšpičkovější podmínky na světě, se může brazilská liga pyšnit dle mnohých metrik jako třetí nejlepší volejbalová liga světa.

Hlavní hvězdní hráči brazilské ligy jsou: Bruno, Facundo Conte, Sidao

Pevně věříme, že jednou bude i česká volejbalová liga patřit mezi jednu z nejlepších a volejbaloví milovníci se budou moci podívat na špičkový volejbal i v českých halách.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *