3 nejlepší evropské volejbalové ligy

Rádi bychom uvedli, že české volejbalové kluby patří mezi volejbalovou elitu. Bohužel nikoliv. Pro volejbalové týmy na nejšpičkovější úrovni se musíme podívat do zahraničí. Které jsou tedy nejprestižnější evropské volejbalové ligy?

Soutěže neuvádíme v pořadí od nejlepší po nejhorší. Jedná se pouze o uvedení třech nejlepších lig Evropy bez určení pořadí. Určení pořadí mezi těmito ligami by bylo velmi obtížné a často subjektivní.

Italská volejbalová liga

Volejbal je v Itálii sport číslo dva hned po fotbalu. Tak, jako je v Česku oblíbený hokej hned v závěsu za fotbalem, stejně tak je v Itálii oblíbený volejbal ihned v závěsu za sportem číslo jedna.

Mužské i ženské volejbalové týmy se pravidelně účastní Evropských pohárů a nezřídka kdy se probojují až do finálových soubojů o titul nejlepšího mužstva Evropy.  Nejslavnější týmy současné italské ligy jsou: Lube Civitanova, Sir Safety Perugia, Diatec Trentino.

3 nejlepsi evropske volejbalove ligy 1 - 3 nejlepší evropské volejbalové ligy

V Itálii jsou podmínky pro volejbalisty nesrovnatelné s Českem. V Itálii je volejbal opravdu jeden z nejsledovanějších sportů a díky tomu má stabilní finanční zázemí.

Ruská volejbalová liga

Rusko se přiklání spíše do Evropy, účastní se pohárů ve fotbale za Evropu, proto zde řadíme i volejbal. Některé žebříčky tuto ligu řadí ihned za italskou. My s tímto možní i souhlasíme. Slavné ruské kluby se pravidelně účastní soubojů o evropská i světová prvenství.

Hvězdné ruské týmy jsou: Zenit Kazaň, Lokomotiv Novosibirsk, Bielgorje Bielgorod.

Polská volejbalová liga

Pro mnohé je možná překvapivé, že mezi nejlepšími volejbalovými ligami se nachází i náš severní soused – Polsko. Musíme vás vyvést z omylu. Polsko má jedny z nejlepších volejbalistů na světě. Mnoho známých polských hráčů tvoří stabilní kostru nejlepších světových volejbalových týmů.

Nejznámější polské volejbalové týmy jsou: PGE Skra Belchatow, ZAKSA, Asseco Resovia Rzeszow toto jsou top 3 týmy, které se pravidelně utkávají o titul polského mistra, pravidelně nastupují v evropských ligách.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *